Ela G.

Oğlum, bu yıl liseye burada başladı. Okulunu seviyor, ailesi olarak daha çok mutlu oluyoruz. Anne olarak Özel Yeşeren Lisesin takdir ettiğim yönlerinden biri, internet sitelerinde ve diğer ortamlarda kendilerini ortaya koydukları gibi olmaları ve açıkladıkları vizyonu hayata tam olarak geçirme çabaları. Lise binasının ve çevresinin kültürel miras ve tarihi özenle korunarak içinde modern eğitimin verildiği bir yapıya dönüştürülmüş ve Bornovamıza kazandırılmış olması bunun somut bir örneği. Ayrıca, her bir çocuğu iyi bir insan olarak yetiştirme sözlerine aktif bir şekilde bağlı olduklarını ve bunun için yeterli insani ve teknik donanıma sahip olduklarını memnuniyetle görüyorum.

Eylem G.

Doğru Yolda Olduğumuza İnanıyoruz. Ben 3-B sınıfından Duru Övgü Gündüz’ün annesiyim. Yeşeren Okullarıyla bizi değerli öğretmenimiz Şule Kolaylı tanıştırdı. Okul sistemi, disiplini ve kadrosu ile ilgili edinmiş olduğumuz bilgiler bizi doğru yolda olduğumuza inandırdı. Kızımızı Özel Yeşeren Okullarına kaydettirdik. En büyük beklentimiz eğitim. Gördüğümüz ilgi alaka gerçekten memnun edici. Okul değişikliğinden dolayı uyum güçlüğü çekeceğimizi düşünürken, başta değerli sınıf öğretmenimiz, branş öğretmenlerimiz ve idareci kadromuz sayesinde böyle bir sıkıntı yaşamadık. Özellikle okulun ilkeli ve disiplinli yönetilmesi, çağın gerçeklerine uygun eğitim ve öğretim sunulması, seçkin eğitim kadrosu ile bu gelişimin sağlandığı kanaatindeyim. Okulumuzun Atatürk ilkelerine bağlı eğitim ve öğretim kadrosu ile ülkemize nice bireyler kazandıracağına olan inancım tamdır. Bu duygu ve düşünceler ile başarılarınızın devamını diler, saygılar sunarım.

Zeliha S.

Yeşeren Okullarına kızlarımızı emanet ettiğimiz için çok mutluyuz. İlkokul 4 ve Anaokulu 6. yaş sınıfına giden 2 çocuğumuz ile Yeşeren Ailesine 2017 Eylül ayında katıldık. Çağdaş eğitimi odağına alan, ana sınıfından liseye kadar olan bütünsel eğitim sunan, Yeşeren Okullarına kızlarımızı emanet ettiğimiz için çok mutluyuz. Okulun sahip olduğu sürekli iyileşme ve dayanışma kültürünü veliler olarak biz yakından hissediyoruz. Eğitimin odağında çocuğun olduğunu unutmayan, bu sürece uyum sağlamamız için bize rehberlik eden ve okulların açılacağı gün heyecandan uyuyamayan yönetim kadrosuna sahip olan bir okulumuz olduğu için çok şanslı olduğumuzu biliyoruz. Bu fırsatı sunan başta kurucularımız olmak üzere, çocuklarımızı sevgi ve bilgi ile saran öğretmenlerimize, Yeşeren Okulları ile tanışmamıza vesile olan değerli eğitim koordinatörümüze ve yönetim kadrosuna gönül dolusu teşekkür ederiz."

Hatice K.

“Yeşeren koleji eğitim sistemiyle fark yaratıyor. Sosyal faaliyetleri hafta sonu ek dersleri etütleri ile öğrencilere okulu ve dersleri sevdirdiği gibi öğrencilere başarıya teşvik ediyor.Öğretmenlerin öğrenciye yaklaşımı hem arkadaşça hem de yol gösterici ve örnek oluşu şekilde bu güzel kurumu İzmir’e kazandırdıkları ve yaşattıkları için kuruculara ve Öğretmenlere sonsuz teşekkürler.”

Nuray M.

“Kızım İlayda’yı geçen yıl (9.sınıfta) onunda kendi isteğiyle okulun yeni olmasına rağmen dershaneciliğine güvenerek bir çok okul araştırdıktan sonra Tilda Yeşeren Kolejinde karar kıldık. Gerek okul yönetimi gerek öğretmenleri olsun her biri “Her çocuk özeldir ” anlayışıyla. İlk başta öğrencilerine güvendiler. Her problemde de bir aile olduğumuzu unutturmadılar. Bu güven beraberinde başarıyı yakalamak zor olmamıştı. Birebirleri ve rehber öğretmenlerinin desteğiyle üniversite sınavında da İlaydamın istediği başarıya sahip olacağına inanıyorum. Sizlere teşekkür ederiz.”

Oya G.

“Özel Yeşeren Eğitim Kurumları, öğrenci-veli-öğretmen-idareci bağını doğru kurgulamış ve uygulamakta olan bir okul. Oğlumuzu kayıt ettirdiğimiz günden itibaren anne-baba olarak duyduğumuz güven ve hissettiğimiz sıcaklık oğlumuzun da mutlu ve başarılı bir öğrencilik geçirmesine neden oldu. Oğlumuzun okula mutlu gidip mutlu dönmesi ve hedefleri olan bir öğrenci haline gelmesi öğretmen ve idarecilerin olumlu katkısının en önemli göstergesidir. Emeği geçen herkese teşekkürler.”

Asuman T.

“10.Sınıfın ikinci yarısında tanıştık biz Yeşeren okulumuzla. İkinci dönem çocuk sevdiği arkadaşlarından ayrıldı nasıl uyum sağlayacak derken bir hafta on gün geçmeden çoktan kaynaşmıştı oğlum okulu ve arkadaşlarıyla. Üstelik sadece sınıfı yaşıtlarıyla değil kendinden büyük ve küçük öğrencilerle tanışmış abileri ablaları küçük kardeşleri olmuştu. Bu benim en çok hoşuma giden şey olmuştu. Yeşeren okulumuzun en güzel özelliği tüm öğretmenlerimizin öğrencilerle ve velilerle sıkı ilişkiler içersinde olması bence. Oğlum bütün öğretmenleri ile çok rahat sevgi ve saygı içinde bir ilişki kurabildi. Bu da onun derslere ilgisi ve sevgisini arttırdı. Sınıf öğretmenimiz ile sürekli irtibat halinde olmamız, çocuğun dersinde veya genel durumunda en ufak bir değişimde dahi gerek sınıf öğretmenimizin gerek diğer öğretmenlerinin hemen beni aramaları, kaygılarını ya da sevinçlerini benimle paylaşmaları çok güzel bence. Bu yaklaşım öğrenci öğretmen veli okul idaresi hepimizi sürekli motive ediyor kanımca. Ayrıca bu okula gelmenin oğlumun ve bizim ufkumuzu genişlettiğini düşünüyorum. Üniversite hedefimizi daha yükseğe taşıttı. Oğlumun daha kendinden emin bir şekilde hedef koymasına ve en güzeli koyduğu hedefleri için neler yapması gerektiğini öğrenmesine büyük yardımları oldu. Önümüzdeki zorlu üniversite sürecini burada geçirecek olmamız bize güven veriyor bu yüzden.Son olarak okul sadece kitaplardaki bilginin öğrenildiği yer değildir elbette. Okulumuzdaki sosyal- kültürel-bilimsel etkinlikler ve samimi insan ilişkilerinin ile oğlumun her açıdan gelişmesine bir birey olarak kendini öğrenmesine güzel katkılar yaptığını da düşünüyorum. Bu nedenlerle Özel Yeşeren Anadolu Lisesi ile yolumuz kesiştiği için biz mutluyuz.”

Derya G.

"Özel Yeşeren Anadolu Lisesini seçtik çünkü; • 12 Kişilik sınıflarda ,akıllı tahta gibi teknik donanımla verimli ders işleniyor. • Derslerde konular ayrıntılı bir şekilde işleniyor ve bol bol test çözülerek pekiştiriliyor. • Oluşturulan iletişim defteri çok güzel.Çocuklarımızın yaptığı çalışmaları bizlerde takip ediyoruz.Öğrenciler kendi eksikliklerini takip ederek fark edebiliyorlar. • Öğretmen kadrosu genç, azimli, kararlı,bireylerden oluşması çok güzel. Gençlerle uğraşmak onları motive edebilmek gerçekten çok özveri istiyor.Tüm öğretmenlerimizin çabasını takdir ediyorum. • Öğrenci öğretmen ilişkisi sıcak ,samimi,arkadaş gibi olması öğrencinin kendini rahat hissetmesine kararlarının arkasında duran öğrenciler olmalarını sağlıyor. • Sınıf öğretmenleri veli ile görüşerek çocukla daha yakından ilgilenebiliyor. Özellikle Sınıf öğretmenimizin oğlum üzerinde emeği çok büyük. • Okulun rehberlik servisinde verilen hizmetler sayesinde öğrencilerin sınav kaygısı,zamanı iyi kullanma,vizyonlarını geliştirip güzel hedefler koymaları sağlanıyor."

Vildan Ş.

“Oğlum henüz 13 yaşında iken nereden nasıl bir eğitim alacağına bir türlü karar verememiştim.Ne mutlu ki özellikle hislerimin etkisi ile Özel Yeşeren Okullarını Seçmişim.İki yıl boyunca gözlemlerim ne kadar doğru bir karar verdiğimi gösterdi.Okulumuzda verilen öğretimin dışında eğitiminde ne kadar önemli olduğunu görüyorum.Uyguladığınız eğitim öğretim programını sürdürürken ,öğrencilerimize gösterdiğiniz hoş görüyü aynı zamanda ciddi bir disiplin dahilinde yürütmeniz gerçekten takdire değer bir gözlemim.Ayrıca öğrencinizde ilgili bir sorunu yerine göre bir akşam velileri evden arayacak kadar ilgili sınıf öğretmenliği çalışmanız çok sevindirici. Sosyal etkinliklere öğrencilerin yanında velilerinde katılımını sağlamak hem bizim hem de çocuklarımız bakımından son derece önemlidir. Bunu oğlumun başarı ve psikolojik davranışlarındaki olumlu değişimlerden anlayabilmekteyim. Bu duygularla Yeşeren ailesinin her üyesi olarak başarılarınızın devamı ve daha da güçlenmesi dileklerimle saygılar sunuyorum. Gönülden teşekkür ediyorum.”

Güllü F.

“Özel Yeşeren Anadolu Lisesini seçtim Çünkü; Temiz,düzenli,personeli öğretmeni,nezaketli,saygılıdır.Ayrıca öğretmenler çok idealist olup,öğrenciyle iyi iletişimi sürdürmektedir.Öğretmenler öğrencinin başarılı olması için özveride bulunurlar.Öğrencilerin gelecekte güçlü bir kişiliğe sahip olması için gereken bilgiyi verirler.