Eğitim anlayışınızla neyi hedefliyorsunuz?

Amacımız öğrencilerin okula keyifle geldiği, bir sonraki dersi heyecanla ve sabırsızlıkla beklediği, öğretmenlerini ve arkadaşlarını çok sevdiği, eve döneceği zaman üzüldüğü, bu enerjik tabloya başarının da eşlik ettiği bir okul ortamı sağlamaktır. Hedefimiz mutlu, başarılı ve iyi insanlar yetiştirmektir.

Okul kıyafeti zorunlu mu?

Okulumuzda okul kıyafeti giymek zorunludur.

Sınıf mevcudunuz nedir?

Sınıf mevcudumuz Anadolu Lisesinde en fazla 16, Fen Lisesinde ise 20’dir.

Lise için ulaşım sisteminiz nedir?

Öğrencilerimiz okulumuza ait servis araçları ile evlerinden alınıp, aynı araçlarla evlerine bırakılmaktadır. Sabah 8.30 okulda olacak şekilde evlerinden alınan öğrenciler saat 16.40’da servisine binerek evlerine dönmektedir. Sürücülerimiz ve hosteslerimiz kendi çalışanlarımızdır.

Okulda güvenlik nasıl sağlanıyor?

Okulumuzda 7 gün 24 saat güvenlik görevlisi bulunmakta, okulumuzun güvenliği, özel güvenlik eğitim sertifikası bulunan bu kişiler tarafından sağlanmaktadır.

Okulda güvenlik kameraları var mı?

Olması gereken tüm noktalarda güvenlik kameraları mevcuttur.

Öğrenciler istediğinde (teneffüslerde veya öğle arasında) dışarıya çıkıyor mu?

Öğrencilerin veli izin dilekçesi ve okul idaresinin onayı olmadan dışarıya çıkmalarına izin verilmemektedir.

Yemekler nerede pişiriliyor?

Yemeklerimiz Sofra Grup tarafından okulumuzdaki mutfaklarda hijyenik bir ortamda pişirilmekte ve günlük olarak olarak sunulmaktadır.

Okulunuzda kantin /kafeterya var mı?

Okulumuzda Millî Eğitim Bakanlığı yönetmeliklerine uygun satış yapılmakta olup öğrencilerimizin ihtiyaçlarına uygun ürün çeşitliliğine sahip kafeteryamız mevcuttur.

Kardeş veya öğretmen indiriminiz var mı?

Kardeş ve öğretmen indirimimiz bulunmaktadır.

Velilere yönelik seminer / etkinlik gibi çalışmalarınız var mı?

Rehberlik servisi tarafından velilere yönelik çeşitli seminerler düzenlenmektedir. Velilerimizin yer aldığı Veli Öğretmen Türk Halk Müziği Korosu keyifli çalışmalarını yıl içinde sürdürmekte ve yıl sonunda güzel bir konser düzenlemektedir. Bunun dışında bazı yurt içi ve yurt dışı gezilerimize velilerimiz de katılabilmektedir.

Bursluluk sınavları yapılıyor mu?

Öğretim yılı içinde dışarıdan gelen öğrenciler için sınav yapılmaktadır. Ayrıca lisemizde eğitimine devam eden öğrencilere de yıl içinde mevcut burslarını yükseltme olanağı sunuluyor. Öğretim döneminde yapılan deneme sınavlarının sonuçları, ders içi performans ve öğretmen görüşü baz alınarak değerlendirme yapılmakta, uygun görülen öğrencilere değişen oranlarda burs imkânı sağlanmaktadır.

Akademik olarak geride kalan öğrencileriniz için ne tür çalışmalar yapıyorsunuz?

Öğrenciler herhangi bir derste veya konuda zorlandığında, konu tarama testlerindeki sonuçlardan da bu ihtiyaç tespit edildiğinde ayrıca sağlık gibi sebeplerle öğrencinin okula gelememesi durumunda, ilgili branş öğretmeni ve sınıf öğretmeninin planlamasıyla 16.00-17.00 saatleri arasında özel derse alınmaktadır.

Fen laboratuvarınız var mı?

Evet. Fizik, kimya, biyoloji derslerinin gerektirdiği materyaller laboratuvarımızda mevcut olup öğrencilerimizin bu derslerde deney yaparak, yaşayarak öğrenmesi; deneyimleyerek bilgileri kalıcı hale getirmesi amaçlanmaktadır.

Sınıflarda teknolojik donanım mevcut mu?

Sınıflarda akıllı tahta ve ısıtma soğutma sistemi bulunmaktadır.

Derslerde teknolojik donanıma sıkça yer veriliyor mu?

Sınıflardaki akıllı tahtalar tüm branşlarda aktif olarak kullanılmaktadır.

Lisede şehir içi, şehir dışı, yurt dışı geziler yapılıyor mu?

Okulumuzun 9., 10., 11. ve 12. sınıf öğrencileri için farklı güzergahlara geziler yapılmaktadır. Branşlar konularına uygun olarak, yerinde inceleme imkânı sunmak amacıyla şehir içi ve şehir dışı gezilere etkinlik takvimlerinde yer vermektedir. Her yaz İngilizce Yaz Okulu için İngiltere’ye, bilim, kültür, eğlence, turları için Avrupa’ya gidilmekte, öğrencilerimizin üniversiteleri daha yakından tanıyarak bilinçli tercih yapmalarını kolaylaştırmak amacıyla Ankara ve İstanbul’a üniversite gezileri düzenlenmektedir.

Akademik çalışmaların yanında sosyal etkinlikleriniz var mı?

Tüm gençlerin sosyal aktivitelere ihtiyacı olduğu bilinciyle okulumuzda; Bahar Şenliği, Sınıflar Arası Spor Müsabakaları, Yeşeren Pazarı, Pi Günü kutlamaları, Sınıflar Arası Bilgi Yarışması, Yabancı Diller Gecesi, tören ve kutlamalarda dans, müzik, sportif gösteriler ve etkinlikler düzenlenmektedir. Tüm etkinliklerde öğrencilerimiz sorumlu öğretmenler eşliğinde

aktif olarak yer almaktadırlar.

Sanatsal / kültürel aktiviteleriniz var mı?

Her yıl öğrenciler tarafından sunulan yıllık konser ve tiyatro gösterisi beğeniyle izlenmektedir. Lise Tiyatro Topluluğu ve Müzik Kulübünün çalışmalarında profesyonel kişilerden de destek alınarak öğrencilerimizin sahneye koyduğu sanatsal etkinliklerin kalitesinin yüksek olmasına özen gösterilmektedir.

Kulüpler aktif olarak çalışıyor mu?

Öğrenci kulüpleri aktif olarak çalışmakta, kulübün özelliğine göre yıl sonunda öğrencilerin sunumları olmaktadır.

Öğrencilere yönelik ne tür rehberlik çalışmaları yapıyorsunuz?

Rehberlik servisi ve sınıf öğretmenleri, sınıf koordinatörleri ve eğitim koordinatörü işbirliği ile her bir öğrenci kendi özelinde desteklenmektedir.

Veliler öğrencisiyle ilgili sık sık bilgilendiriliyor mu?

Veliler öğrencisiyle ilgili olarak sınıf öğretmeni ve sınıf koordinatörü tarafından sık sık bilgilendirilmekte, gerektiğinde görüşmeye davet edilmektedir.