Başarılarımız

Başarılarımız

Bilimsel ve Akademik

XIV. Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması (URFODU) Eleme Sınavı

Ural Federal Bölgesi Öğretmen Evi’nin uluslararası alanda düzenlediği online bilgi yarışmasında okulumuzu fen bilimleri alanında 14, matematik alanında 19 öğrenci temsil etmiştir. Toplam 33 kişinin ter döktüğü yarışmada 28 öğrencimiz puan barajını aşıp Final Yarışması’na katılmaya hak
kazanmıştır.

EkinX’te İkinci Olduk
 
Okulumuz bu sene dördüncüsü gerçekleştirilen EkinX Matematik ve Zeka Oyunları Yarışması’nda 23 özel okul arasından ikinci olmuş ve geçen seneki başarısını tekrarlamıştır. Takımımız Emir Şahin, Barış Efe Nacır, Sertan Özbey’den oluşuyordu.
 

XIV Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması (URFODU) Final Sınavı
 
Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması’nın final sınavına fizik alanında 10, matematik alanında 18 olmak üzere toplam 28 öğrencimiz katıldı. Yeşeren Okulları, her iki alanda 16 başarı diploması elde etti. Fizik alanında İzmir birinciliği elde eden Sertan Özbey, Dünya’da 8. olarak “Medal of İnternal Final Stage Winner” madalyasını almaya hak kazandı. Okulun 3 öğrencisi Sertan Özbey, Barış Efe Nacır ve Emir Şahin hem fizik hem de matematik alanında başarı diploması almayı başardı.
 

Tales Matematik Yarışması’nda Finale Gittik
 
Okulumuz 5, 6, 7 ve 8. sınıf düzeylerinde birer öğrenci ile Aydın ilinde yapılan Tales Matematik Yarışması’nın final etabına katılmıştır. Bu yarışma neticesinde 7. sınıf öğrencimiz Zümra Sultan Kara Türkiye 25.si ve 6. sınıf öğrencimiz Celal Kağan Kılıç Türkiye 39.su olmayı başarmışlardır.
 

Yeşerenli Mucitler Bilim Şenliği’nde
 
Yeşerenli Mucitler, Bornova Belediyesinin bu yıl üçüncü kez düzenlediği Bilim Şenliği’ne beşi fen, ikisi matematik alanında olmak üzere yedi bilimsel projeyle katıldı. Öğrencilerimiz Hidrolik Kepçe Sistemi, Tesla Bobini, Düz Aynalarda Sonsuz Görüntü Oluşumu, Elektrik Devresi, Çukur Aynalar ile Hologram Oluşturma, Königsberg Köprüsü, Dört Renk Problemi gibi konularda ürettikleri projeleri başarıyla sundu.
 

Bilgi Yan§masl'nda Finaldeydik

Bornova Milli E itim Müdürlü  ünün düzenledii bilgi yan masmm ilk etabm1 gegerek yan finale kaldlk.
 

Öğrencilerimizin Matematik Yarışmasındaki Başarıları
 
Bornova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Bornova Matematik Yarışması Zihinbaz’a 19 okul 5. ve 6. sınıf kategorisinde katıldı. Yarışmada 5. sınıf öğrencimiz öykü Melek Adıgüzel Bornova üçüncüsü olarak gram altın kazanmıştır. Ayrıca her sınıf düzeyinde ilk 20 öğrenciye verilen başarı belgesini yarışmaya katılan altı öğrencimizden beşi kazanmıştır.
 

Kangura’da Finaldeydik
 
Kanguru Matematik Türkiye tarafından ortaokul öğrencilerine yönelik düzenlenen Matematik Yarışması’nda 8. sınıf öğrencilerimiz Sertan Özbey ve Barış Efe Nacır önemli bir başarı göstererek finale kalmıştır.
 

Spelling Bee Heceleme Yarışması

Yeşeren Okulları 5. sınıflar arasında düzenlenen Spelling Bee heceleme yarışmasında birinciliği Elif Serin Önoğul, ikinciliği Eren Gökalp İnceoğlu, üçüncülüğü Aras Doğu Durmaz alarak madalya kazanmışlardır.
 

Quiz Show’da Ödülü ‘Space’ Takımı Aldı
 
Yeşeren Okulları 7. sınıf öğrencileri arasında düzenlenen ‘Quiz Show’ çekişmeli anlara sahne oldu. Birinci turun sonunda ‘Southside Serpents’, ikinci turun sonunda ‘Space’ takımları finale kaldı. Heyecanlı bir yarışmanın sonunda ‘Space’ ekibi birinciliği kazandı.
 

Bilge Kunduz Etkinliği
 
Bilişim teknolojileri dersimizde 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerimiz Bilge Kunduz etkinliğine katıldı. Bilge Kunduz, bilgisayar bilimini ve bilgiyi işlemsel düşünebilmeyi her yaştan öğrenciye öğretmek amacı ile oluşturulmuş bir etkinlikti. Gerçekleştirilen etkinlik sonucu dereceye giren öğrencilerimize sertifikaları verildi.
 

İngilizce Proje Sunumu’nda Kültür Sanat Haberleri
 
8. sınıf öğrencileri Melek Işıl Gün, Pelin Paker, Ümmet Efe İngilizce Proje Sunumu yaptı. Sunumda değişik ülkelerin kültür- sanat haberlerine, günlük gazetelerde ne şekilde yer verdikleri irdelendi. Bir dönem boyunca yayınlanan ve İngilizce olarak basılan gazeteleri takip eden öğrencilerimiz ortaya ilginç bir araştırma çıkardı.

Sportif
 

Öğrencimiz Asya Öztekin İzmir İkincisi
 
33. Torunlar Atletizm Yarışması’nda 9 Yaş 50 metre Atletizm Koşusu kategorisinde okulumuzu temsil eden 2. sınıf öğrencimiz Asya Öztekin İzmir ikincisi oldu. Kendi yaş kategorisinde yarışmaya katılan 105 atlet arasında 8.24 saniye ile ikincilik madalyası elde etti.
 


Okçulukta İzmir İkincisiyiz
 
İzmir Okullar Arası Okçuluk Müsabakalarında 8. sınıf ögrencimiz Neris Eren izmir ikincisi oldu. Aynı müsabakada  küçükler kategorisinde  5. sınıf öğrencimiz Mustafa Sarp Rakalar da İzmir altıncısı olarak yarışmayı tamamladı.
 

Bornova Kaymakamlık Kupasında Küçük Erkekler Kupa Aldı
 
Bornova Kaymakamlık Kupası Okullar Arası Masa Tenisi Turnuvası kapsamında yapılan müsabakalarda Küçük Erkekler Masa Tenisi Takımı ikinci oldu. Küçük Erkekler Masa Tenisi Takımı Yağız Yılmaz, Tuna İlkbahar ve Berk Büyükdağlı’dan oluşuyor.
 

Masa Tenisi Takımı Kupayla Döndü
 
Bornova Kaymakamlık Kupasında Yıldız Erkekler Masa Tenisi Takımı dördüncü oldu. Yıldız Erkekler Masa Tenisi Takımı Yarkın Demir, Kaan Güzel ve Barış Efe Nacır’dan oluşuyor.
 

İkinci Sınıf Öğrencilerimizin Madalya Sevinci
 
Manisa Tenis Dağcılık Kulübü tarafından düzenlenen 8-9-10 Yaş Tenis Turnuvası’ndan 2. sınıf öğrencilerimiz Zeynep Özdemir ve Ece Ekiz madalyayla döndü.

• Kocaeli de düzenlenen Senkronize Buz Pateni Şampiyonasında öğrencimiz Ada Süner’in içinde bulunduğu takım 2. olarak madalya ve kupa kazanmıştır.
• Türkiye Voleybol Federasyonunun düzenlediği Voleybol Şenliği’nde öğrencimiz Aslı Süslü’nün içinde bulunduğu takım 4. olarak kupa ve madalya kazanmıştır.
• 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Futbol Turnuvasında öğrencimiz Doruk Dağhan Köykıran’ın içinde bulunduğu takım 2. olarak madalya kazanmıştır.
• Sömestr Tatilinde düzenlenen İBAC Basketbol kampında öğrencilerimiz Tuna İlkbahar ve Yağız Yılmaz‘ın içinde bulunduğu takım 1. olarak madalya kazanmıştır.
• Buca Belediyesi tarafından düzenlenen Turkcel Yıldızlar Yüzme Müsabakaları’nda öğrencimiz Doğa Nermin Kunt 1. olarak madalya kazanmıştır.
 

Okulumuzda Futsal Turnuvası

Spor Kulübü tarafından organize edilen erkekler futsal turnuvasında doyasıya eğlendik.
 

Spor kulübü tarafından organize edilen kızlar futsal turnuvası.
 

Spor kulübü tarafından organize edilen kız-erkek karışık basketbol  turnuvası.

Sanatsal ve Sosyal
 

Dede Torun El Ele Oyunlarımız Geleceğe

Yeşeren Okulları Geleneksel Çocuk Oyunları Kulübü öğrencilerinin TÜBİTAK projesi olarak hazırladığı “Dede Torun El Ele Oyunlarımız Geleceğe” konulu Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği Türkiye’de bir ilk olarak hayata geçirildi. Bornova Nevvar Salih İşgören Huzurevi ve Yeşeren Okulları işbirliği ile bir araya gelen çocuk ve yaşlılar, huzurevinin bahçesinde iki gün boyunca unutulmaya yüz tutmuş geleneksel oyunlarımızı oynadı.
 

Balkan Şehirleri Gezisi

10 Kasım’ı Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu evde karşılamış, onun dokunduğu yerlere dokunmuş, onun meyvesini
 

12.Uluslararası Kukla Festivali

Festival kapsamında 10. Forum Bornova Kukla Oyunu Yarışması’nda 5-B sınıfı öğrencilerimizden oluşan kukla ekibimiz okulumuzu en iyi şekilde temsil etmiştir.
 

Özel Yeşeren Okulları Müzik Gecesi Batıdan Anadolu’ya

Özel Yeşeren Ortaokulu öğrencilerinin görev aldığı  müzik gecesi izleyenlerin yoğun ilgisi ve öğrencilerimiz Neris Eren ile Umut Çarpan’ın sunumuyla konferans salonumuzda gerçekleşti. Piyano, klasik gitar ve keman dinletisiyle başlayan gece, Ses Boruları Topluluğu’nun harika performansıyla sürdü. Darbuka Topluluğu ve Bağlama Takımı salonu coştururken bazı öğrencilerimiz de solo türkülerle sahne alarak göz doldurdu.
 
 
Yeşeren Okulları Veli – Öğretmen Korosu
 
Veli Öğretmen Türk Halk Müziği Topluluğu’nun geleneksel Bahar Konserinde ülkemizin dört bucağından derlenmiş türkülerin başarıyla seslendirildi. Türk Halk Müziği Sanatçısı Erkut Özkan da
 
 
Müziğini Getir, Şarkını Söyle
 
”Müziğini Getir, Şarkını Söyle” etkinliğinde öğrencilerimiz yeteneklerini sergiledi. Bizlere de bu güzel anların tadını çıkarmak kaldı. Etkinliğe katılan öğrencilerimiz katılım belgeleriyle onurlandırıldı.
 
 
Sağlıklı Sandviç Yarışması
 
Yeşeren Okulları öğrencileri, toplum hizmeti çalışmaları kapsamında gerçekleştirilen ‘Sağlıklı Sandviç Yarışması’nda en sağlıklı ve lezzetli sandviçi hazırlamak için kıyasıya yarıştı. Birbirinden iddialı 8 grubun yarıştığı yarışmada ipi göğüsleyen “Sağlık Yuvası” grubu oldu. Doğa Su Uzun, Ece Güzel, İlke Naz Koşanoğlu, Muzaffer Kağan Sondaç, Sevim Selime Biler ve Burçe Demir’den oluşan ekip en sağlıklı sandviçleri hazırladı.
 

Sağlıklı Sandviçten Yeşeren Korusu’na
 
Öğrenciler okulda hazırlayıp sattıkları sandviçlerden elde ettikleri geliri Ege Orman Vakfına bağışlayarak dünyamızın daha yeşil kalmasına katkıda bulundular. Yeşeren Öğrencilerinin gerçekleştirdiği toplum hizmeti çalışması daha güzel bir dünyada yaşama ihtimalimizi güçlendirdi.
 
 
Teknoloji Bağımlılığı Semineri
 
İnternetin iyi kullanımına yönelik “Teknoloji Bağımlılığı Semineri” verildi. İlk ve ortaokul öğrencilerinin katıldığı seminerde bağlılık ile bağımlılık davranışlarının farkını öğrendik.
 
 
Küçük Prens
 
Özel Yeşeren Okulları Ortaokul Tiyatro Topluluğu’nun sahnelediği Küçük Prens adlı oyun izleyenlerden büyük alkış aldı. Gecede öğrencilerimiz Ayaz Oğuz Çakmen, Burçe Demir, Doğa Serim, Doğa Su Uzun, Ege Eren Polat, Elif Serin Önoğul, Eren Gökalp İnceoğlu, Fatih Yurt, Kaan Samet Yügünt, Mert Çiftçi, Okyanus Uzun, Öykü Serim ve Zeynep Alikaya’y rol aldı.
 
 
English Day Ayakta Alkışlandı
 
Ana sınıfı, 1. ve 2. sınıf öğrencileri tarafından okulumuz konferans salonunda sahnelenen English Day konulu etkinlik izleyenlerden büyük alkış aldı. Ana sınıfı öğrencilerinin çeşitli gösterilerle yer aldığı etkinlikte; 1. sınıf öğrencileri “In The Forest”, 2. sınıf öğrencileri “Little Red Riding Hood” adlı oyunu sahneledi.
 
 
Happy Saturday Show
 
Yeşeren Okulları 5 ve 6. sınıf öğrencilerinin yabancı dil becerilerini sergilediği ‘Happy Saturday Show’ beğeniyle izlendi. Öğrencilerin İngilizce ve Almanca’da çeşitli tekerlemeler ve şiirler okuyarak alkış aldı.
 
 
Pİ Gününü Kutladık

Okulumuzda “14 Mart Dünya Pi Günü” kutlamaları kapsamında, matematiğin günlük hayata yansımalarını somut örnekler üzerinde deneyimleyerek matematiğin eğlenceli ve ilginç yanlarını görme fırsatını buldu. Örneğin boyutları ne olursa olsun bir çemberin çevresinin çapına oranının her zaman Pi sayısını verdiğini uygulamalı olarak gördü.
 

 
Sesler Ülkesi
 
Altıncı sınıflarla akran eğitimi çerçevesinde “Sesler Ülkesi” dramasını sahneledi. Sesler ve ekler aralarındaki ilişkileri, dile getirip kendilerini ifade ettiler. Farklı bir öğrenmenin tadına varan öğrenciler hem dinlerken hem de izlerken büyük keyif aldı.
 
 
Yazar Sevgi Saygı ile Söyleşi
 
Ortaokul öğrencilerimiz Yazar Sevgi Saygı ile bir araya gelerek kitaplarıyla ilgili soru sordu ve kitap imzalattı. Öğrencilerimiz çağdaş yazarları tanıma fırsatı yakaladı.
 
 
“Bir Destandır Çanakkale”
 
18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 103. yıl dönümünde okulumuzda düzenlenen ekinliklerle ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere Çanakkale Şehitleri ile tüm şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle andık. Gün boyu süren etkinliklerde 1. Dünya Savaşı’nın olağan üstü koşulları, Çanakkale Cephesinde yaşanan destansı konular canlandırma yöntemiyle anlatıldı.
 
 
Tales Matematik Müzesi Gezisi
 
Tales Matematik Müzesinin öncü olduğu Türkiye’nin ilk geniş kapsamlı Matematik ve Bilim Kampı olan Da Vinci Kampı’na 5. sınıftan 8. Sınıfa 51 öğrenci katıldı.
 
Uzay kampı, Sasalı doğal yaşam alanı gezileri yapıldı.
 
 
Yeşeren Okulları Öğrencileri Dost Markette
 
Özel Yeşeren Okulları öğrencileri toplum hizmeti çalışmaları kapsamında önemli bir etkinliğe imza attı. Öğrencilerimiz harçlıklarından biriktirdikleri bağışlarla olanakları kısıtlı aileler için erzak satın alarak Dost Markete bağışladı.
31 ms