Özel Yeşeren Okulları Uluslararası Projelerine Yenilerini Ekliyor


Dünyanın önde gelen gençlik başarı ödülü olan “Uluslararası Gençlik Ödülü – Türkiye” (UGO-TR) programına alt-lisans alan okulumuz, öğrencilerimizin uluslararası çapta, sosyal beceri ve fiziksel gelişimlerini destekleyerek dünya vatandaşı olarak hayata hazırlıyor. Yeşeren lisesi “Uluslararası Gençlik Ödülü” programına katılarak, ulusal ofis ekibi ile birlikte öğrencilerimizin etkin ve güçlü bir takım çalışması yürütmelerine gerçek anlamda değişim ve etki yaratarak kişisel olarak kendilerini keşfetmelerine, öz güven ve öz disiplin kazanmalarına destek olmayı hedefliyor.

Lise okul müdürümüz Hüseyin Gergin’e öğrencilerimize verdiği destek için teşekkür ediyor, öğrencilerimize Uluslararası Gençlik Ödülü proje çalışmalarında başarılar diliyoruz.”


Ödülün Tarihçe ve Felsefesi:
Dünyanın önde gelen gençlik başarı Ödülü olan Uluslararası Gençlik Ödülü - Türkiye deneyimleri becerileriyle bir araya getirebilen adanmış dünya vatandaşları yaratarak gençleri hayata hazırlar. Ödül Programı, Türkiye'de 2013-2020 yılları arasında "The Duke of Edinburgh's International Award - Türkiye" (DoEIA-TR) adıyla uygulanmıştır. Temmuz 2020 tarihinden itibaren "Uluslararası Gençlik Ödülü - Türkiye" (UGO-TR) adıyla uygulanmaya devam etmektedir. Ödül Programı uygulanmaya başlandığı 1956 yılından bu güne kadar 130’u aşkın ülkede, The Duke of Edinburgh's International Award, gençlerin eğitiminin bir parçası haline geldi ve tüm dünyada 8 milyonu aşkın genç Ödül Programı’na katıldı. Her yıl ortalama bir milyondan fazla genç Ödül Programı'na katılıyor. Ödül Programı kişinin kendi sınırlarını zorlamasını esas alır. Bu programda gençler kendi Ödül Programlarını kendileri yaratır, hedeflerini kendileri belirler, gelişimlerini kendileri kayıt altına alırlar ve yalnızca kendileri ile yarışırlar.