Öğrencilerimiz Altın Madalyalarına Kavuştu

XVI. Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması'na (URFODU) katılarak altın madalya almaya hak kazanan öğrencilerimizin ödülleri geldi. Yarışmada Matematik alanında üç öğrencimiz tam puan elde ederek Dünya Birincisi olmuş; Fen- Biyoloji alanında ise iki öğrencimiz altın madalya almaya hak kazanmıştı. Toplamda 5 öğrencimiz altın madalya kazanarak önemli bir başarıya imza attı.
Yayınlanan sınav sonuçlarına göre altın madalya kazanan 8. sınıf öğrencimiz Emir Talha Çelik ve 7. sınıf öğrencisi Emir Recep Kuzu’ya madalyalarını Okul Müdürü Birsen Aksu ve Eğitim Koordinatörü Günay Sağlık verdi. Öğrencilerimizin ikisi de Matematik dalında 100 tam puan alarak bu dereceyi elde etti.
Ayrıca aynı yarışmada 5. sınıf öğrencimiz Yağmur Demir Matematik Branşında 100 tam puan alarak 1. Derece Diploması ile Dünya birincisi olmuş ve Altın Madalya almaya hak kazanmıştı.

XVI. Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması'nda Biyoloji dalında 8. sınıf öğrencimiz Ahmet Berkin Örnek, Biyoloji dalında 94 puan alarak 1. Derece Diploması ile Altın Madalya alırken, 8. sınıf öğrencisi Yağız Yılmaz 92 puan elde ederek 1. Derece Diploması ile Altın Madalya kazanmıştı.

Öğrencilerimizi üstün başarılarından dolayı kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz