Etkinlikler

Eğitim Tiyatro Sahnesinde Hayat Buluyor

11 Aralık 2018
Özel Yeşeren Okulları Tiyatro Eğitmeni Onur Erdoğan ve Sosyal Bilgiler Zümre Başkanı Yusuf Sarıçam eğitimi tiyatro sahnesine taşıyor. Tiyatro ile eğitim arasındaki ortak paydaları bulmak amacıyla düzenlenecek “Eğitim Tiyatro Sahnesinde Hayat Buluyor” Karşılaşmalar etkinliği, 15 Aralık 2018 Cumartesi günü saat 17.00’de Bornova Belediyesi Uğur Mumcu Kültür Merkezinde gerçekleşecek.
Onur Erdoğan’ın konuşmacı, Yusuf Sarıçam’ın moderatör olacağı Karşılaşmalar etkinliği, tiyatrodan ilham almak ve yeni nesil öğrenme yöntemlerini birlikte keşfetmek isteyen herkese açık ve ücretsizdir.
Çocuklar çevreleriyle iletişim kurmaya başladıkları ilk andan itibaren oyunculuğu deneyimlemeye başlar. Etrafındakileri, örneğin annelerini, babalarını ya da öğretmenlerini taklit ederek yaşadığı dünyayı yeniden kurgular. Bir başka deyişle çocuk, tiyatro yaparak bu dünya içinde deneyim kazanır ve yarına hazırlanır. Peki, çocukların sahip olduğu hayal gücü ve doğaçlama becerilerinden eğitim adına neler öğrenebiliriz?” sorusunun yanıtlanmaya çalışılacağı etkinlik için aşağıdaki linkten kayıt yaptırabilirsiniz.
Kayıt için : http://www.ogretmenagi.org/egitim_tiyatro_sahnesinde_hayat_buluyor
 
 

Etkinlik Galerisi

13 ms