Lise Bursluluk Sınavı ve Liseye Öğrenci Kabulü

Değerli Veliler, Sevgili Öğrenciler,

Özel Yeşeren Lisesi olarak 21 Mart 2020 Cumartesi günü yapacağımız Okul Giriş ve Bursluluk Sınavı'nı Koronavirüs salgını önlemleri kapsamında iptal etmek durumunda kalmıştık. Süreç içerisinde başvuru yapan öğrencileri üçer beşerli gruplar halinde randevulu olarak sınava almayı planladıysak da tehlikenin büyüklüğü karşısında toplum sağlığını göz önünde tutarak bu uygulamadan da vazgeçtik.

Sevgili Yeşeren Dostları,

Sonuç olarak Özel Yeşeren Lisesi 9. sınıfa dışarıdan gelecek öğrenciler, ulusal olarak düzenlenen Liseye Geçiş Sınavı (LGS) sonuçlarına göre kabul edilecektir. Özel Yeşeren Okulları 8. sınıf öğrencilerinin tamamına 9. sınıfa geçişte %30 oranında otomatik burs verilecektir. Belirlenmiş burs miktarı öğrencinin LGS sonucunda elde etmiş olduğu başarı oranında, öğrencinin lehine güncellenecektir.

Okulumuzu arayarak bursluluk oranı sonucunda belirlenen fiyatları ve diğer detayları öğrenebilirsiniz. Dolayısıyla 8. sınıf öğrencilerimiz erken kayıt fırsatlarından yararlanabilirler.

Ara sınıflar (10., 11. ve 12. sınıf) için okulumuzu tercih etmek isteyen aday öğrenciler de erken kayıt indirimlerinden faydalanabilirler.

Zor günleri üst seviyede önlemler alarak ve birlik beraberlik duyguları içinde kısa zamanda aşacağımıza olan inancımız tamdır. Eğitim ile ilgili her türlü sorunuz için okulumuzla iletişime geçebilirsiniz. Güzel günlerde görüşmek dileğiyle.#hayatevesığar

ÖZEL YEŞEREN LİSESİ

Paylaş