Kanguru Matematik Yarışması Başvuru Bilgileri (2021)

Değerli Veliler, Sevgili Öğrenciler,

Okulumuz, tüm dünyada ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşen Uluslararası Kanguru Matematik Yarışması’na katılmaktadır. 1991’den bu yana, Fransa merkezli "Association Kangourou Sans Frontieres" derneğine bağlı olarak, 90’a yakın ülkede 7 milyondan fazla öğrencinin katılımıyla uygulanan yarışmanın 2021 yılı başvuruları başlamıştır. Yarışmaya 3. sınıftan 12. sınıfa kadar isteyen tüm öğrencilerimiz katılabilecektir.

Mantık-muhakeme soruları ve günlük hayata entegre edilmiş matematik problemlerinin yer aldığı bu yarışma iki etaptan oluşmaktadır. Birinci etap 20 Mart 2021 tarihinde Özel Yeşeren Okullarında, final etabı ise 8 Mayıs 2021 tarihinde belirlenen İl Sınav Merkezlerinde uygulanacaktır.

Birinci etabın sonuçlarına göre Türkiye genelinde %3'lük başarı dilimine giren öğrenciler final etabına katılmaya hak kazanacaklardır.

Yarışmaya başvuru için https://forms.gle/iQWTHanNHtJiGk7x7 adresinde yer alan başvuru formundaki bilgilerin doldurulması gerekmektedir. Başvuru formu doldurulduktan sonra matematik öğretmenleri tarafından size iletilen şifre ile https://www.kanguru-tr.com/ adresine girerek, “Kayıt” sekmesi altındaki ‘Öğrenci Giriş’ kısmından sistemde eksik olan öğrenci bilgileri tamamlanmalı ve yarışma ücreti yatırılmalıdır. Yarışmaya başvuru ve ücretlerin yatırılması için son tarih 30 Aralık 2020’dir.

Başvurularda ve ödemelerde yaşanabilecek aksaklıklar nedeniyle başvurunuzu son günlere bırakmamanızı rica ederiz.

Yarışma ücreti 30 TL’dir. Bu ücrete, sınav öncesinde uygulanacak olan bir adet online hazırlık sınavı dahildir.

Yarışmaya hazırlanmak için

https://www.kanguru-tr.com/kanguru/eski-kitapciklar-s32r5txrth/

adresinde yer alan geçmiş yıllara ait sorular çözülebilir. Ayrıca yarışma ile ilgili detaylı bilgi almak için https://www.kanguru-tr.com/ adresinden yararlanılabilir.

Sağlıklı günler, başarılar dileriz.

ÖZEL YEŞEREN OKULLARI
ÖZEL YEŞEREN LİSESİ

Paylaş