HİKAYEMİZİN AMACI

Yüksek Başarılı ve Yüksek Karakterli İyi İnsanlar Yetiştirmek İçin Yola Çıktık.

BİZ KİMİZ ?

Yeşeren Okulları bir idealin, bir sevdanın sonucudur.

Yeşeren Okulları “İyi bir gelecek için”, ‘İyi bir insan ‘diyerek yola çıkan ve hayal ettikleri bu geleceğin inşası için bilgisini, enerjisini, azmini ve ömrünü vermeyi kendisine vazife bilen idealist, deneyimli öğretmenlerin gayretleriyle hayata geçen bir eğitim yuvasıdır.

Yıllarca dershane ve etüt merkezi olarak hizmet veren Tilda, sahip olduğu bilgi ve birikimini, tecrübeli, dinamik ve özverili eğitim kadrosuyla güçlendirerek Tilda Eğitim Kurumları olarak kurumsal bir yapıya dönüşmüştür.

Türkiye’nin üçüncü büyük kenti olan İzmir’ in güzel ilçesi Bornova’da Yeşeren Anadolu Lisesi ve Yeşeren Ortaokulu olarak 2015 yılında kurulmuş ve eğitim hayatına başlamıştır.2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı itibari ile bünyesine Anaokulu ve İlkokul ekleyerek yoluna devam etmektedir.

GÖREVİMİZ

Misyonumuz: Atatürk ilke ve inkılâplarını içten benimsemiş, aklın ve bilimin ışığında günümüz koşullarına ve hızla gelişen dünyanın gereksinimlerine yanıt verebilen, yeni teknolojilere uyum sağlayan, insan haklarına saygılı, çağdaş, hoşgörü sahibi ve kültürlü bireyler yetiştirmektir.

Vizyonumuz: Sosyal, kültürel ve akademik alanda paylaşımcı, katılımcı, düşünen, soran, sorgulayan, üreten, bilgiye dayalı özgüven sahibi, çevresine ve dünya meselelerine duyarlı, adil ve vicdanlı olmayı hayat felsefesi olarak benimsemiş, etkin ve seçkin bireyleri topluma kazandırarak kendi sektöründe örnek kurum olarak gösterilmektir.