Anadolu Lisesi

2015 – 2016 Eğitim-Öğretim yılında faaliyetine başlayan Özel Yeşeren Anadolu Lisesi, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulanan sınav sonuçlarına göre ancak merkezi yerleştirmeye bağlı olmaksızın öğrenci kayıtları almaktadır.

Okulumuzda MEB müfredatı bütünüyle takip edilmektedir. Bunun yanı sıra kurumumuza özgü olarak özenle hazırladığımız programlarla öğrencilerimiz için YKS başarısı hedeflenmektedir.

Eğitim yöneticilerimiz tarafından sınıf rehber öğretmenlerimiz ile her hafta düzenlenen toplantılarda öğrenci durum değerlendirmeleri yapılarak ögrenci ve sınıfa yönelik takviye eğitim programı hazırlanmaktadır.

Öğrencilerimiz 9. sınıftan itibaren üniversite giriş sınavlarına hazırlık konusunda bilinçlendirilmekte, okulumuza adım attıkları ilk günden itibaren önlerindeki sürecin farkına varmaları sağlanmaktadır. 9 ve 10. sınıfta üniversite giriş sınavının temelini teşkil eden ders konuları öğrenciyi merkeze alan özgün sistemimizle, projeler ve yaparak yaşayarak öğrenme modelimizle öğretilmektedir.

11. sınıfa geçen öğrencilerimizde üniversiteye hazırlık bilinci tam olarak pekiştirilmektedir. 11. sınıflara özgü yapılan BRANŞ ETÜTLERİ’nde alanında uzman öğretmenler ile öğrencilerimize konu tekrarı yapma, sormak istedikleri veya çözemedikleri soruları çözme imkanı verilmektedir. BRANŞ ETÜTLERİ’nin diğer bir amacı da öğrencilere daha fazla soru çeşidi ve örnek görme, soru çözme fırsatı sunmaktır.

12. sınıf öğrencilerimiz; özgün sistemimiz, kendini sürekli güncelleyen planlamalar ve özel programlarımızla, alanında uzman, özverili eğitim kadromuz ve yine uzman okul psikoloğu desteği ile en iyi şekilde üniversite sınavına hazırlanmaktadırlar. Bu süreçte 12. sınıf öğrencilerimize hafta içi üç ve her cumartesi tam gün BİREBİR DERS alma olanağı sunulmaktadır.

Tüm seviyelerde KONU TARAMA ve DENEME SINAVLARI ile öğrendikleri konulardaki kazanımları ölçülmekte olup alınan sonuçlara göre öğrencilerin bilgi ve becerilerini geliştirmelerine yönelik çalışmalar yapılmaktadır.

Her cumartesi yapılan TAKVİYE KURSLARI’mızla, 9. sınıf öğrencilerimize İNGİLİZCE dersleri verilerek yabancı dil gelişimleri hızlandırılmaktadır. 11 ve 12. sınıf öğrencilerimiz ile yapılan fazladan ders saatleri ile kendilerini geliştirme fırsatı verilmektedir.

Özel Yeşeren Lisesi, öğrencilerimizin hayat başarısını öncelikli tutup eğitim ve öğretimi bir bütün olarak yapmakta ve kendine özgü sistemi, programlamaları ve çalışma disiplini ile öğrencilerini sadece üniversite sınavına en iyi şekilde hazırlamakla kalmayıp onları bilgiye dayalı özgüveni yüksek, genel kültürü ve vizyonu geniş, donanımlı, sağduyulu, saygılı, kültür, sanat ve sporla entegre kaliteli ve düzeyli bir yaşam biçimini benimseyen bireyler haline getirmektedir.

Tecrübelerimiz doğrultusunda çok iyi biliyoruz ki ergenlik çağındaki bireylerin hayatlarında dönüm noktası oluşturabilecek en önemli kazanımları edindikleri yer LİSE’dir. Lise kişinin kendini bütün olarak tamamladığı ve birey olduğu bir süreçtir. Bu bilinç ve sorumluluk duygusuyla iddialı olduğumuz sistemimiz ve kadromuzla öğrencilerimizi her şeyden önce HAYATA HAZIRLAMAKTAYIZ.